Přednáška Eileen Nemeth - Práce s tělem

Zveme vás na přednášku pro odbornou veřejnost bez nutnosti přihlášení

Eileen Nemeth 

Znovu-nahlédnutí individuace jako vědomí prožívané skrze tělo i duši

Jung často psal o těle, někdy i velice do hloubky, ale neupřesnil žádný způsob, jakým je možné tělo a jeho vnímání začlenit do analytické práce. Individualizace se však v analytické práci zaměřuje na vědomí, uvědomění si sama sebe a svého okolí.

 

Můžeme myslet na „vědomí duše“ bez „vědomí těla“? Je možné vnímat jedno bez druhého?

 

Specializuji se právě na možnosti překlenutí této mezery, kterou Jung z neznámých důvodů zanechal. O mezeře mluvím proto, že máme tělo i duši, obojí je přítomno v analýze, a nezbytné v procesu individuace. Ve své přednášce se pokusím rozšířit smýšlení o vědomí na myšlení obsahující tělo i duši. Zaměřím se na tři velmi důležité aspekty terapie a analýzy; orientaci, vztah a realitu. Zaměřením se na tyto koncepty se pokusíme o hlubší porozumění složitého vztahu mezi tělem a duší; s cílem uvědomit si samotnou skutečnost, že tady a teď existujeme jako myslící, cítící a vnímající bytosti.

 

Eileen Nemeth

Vystudovala tanec a pedagogiku v USA, kde pracovala jako choreografka a učitelka tance. Poté se začala specializovat na terapii tancem a pohybem. Absolvovala výcvik v AP na Institutu C. G. Junga v Curychu. Následně vedla výcvik taneční terapie v Curychu. Působí na mnoha, převážně Švýcarských, klinikách, školách a institutech věnujících se taneční a pohybové terapii jako lektorka a výcviková analytička.

 

Pátek 6.9. 2019 | 17:00 – 20:00

Historická budova kláštera Emauzy, Praha, Vyšehradská 49 

Vstupné na přednášku je 100,- Kč | pro členy ČSAP 70,- Kč

Přednáška bude tlumočena z anglického jazyka

Není nutné přihlášení

Žádáme o akreditaci akce AKP

 

 

Níže naleznete pozvánku v PDF

PřílohaVelikost
Nemeth - Přednáška 2019.pdf671.38 KB
Nemeth - Přednáška 2019.jpg311.58 KB